Seznam článků v rubrice ‘Magnetická stavebnice’

Stavebnice GEOMAG – náročnější úkoly

Středa, 11. Květen 2011

V základní škole Mozaika v Rychnově nad Kněžnou pracují žáci se stavebnicí GEOMAG na stále náročnějších úkolech, které pomáhají rozvíjet tvořivosti. Na obrázcích jsou žáci a žákyně při činnosti podle metodického listu s názvem Dopravní prostředky – jízdní kolo. Úkolem pro skupinu je navrhnout model kola, sestavit model z dílků stavebnice a na nákresu doplnit názvy povinné výbavy.

moz1 moz2

Zařazeno v rubrice Magnetická stavebnice, Projekt, Stavebnice ve výuce | Bez komentářů


Obliba magnetické stavebnice roste

Úterý, 11. Leden 2011

Klíčová aktivita č. 2 projektu Hrajeme si hlavou je zaměřena na tvorbu podpor k rozvoji tvořivosti na 1. stupni základní školy s využitím stavebnice GEOMAG. Tato stavebnice si mezi dětmi získává stále větší oblibu pro svoji jednoduchost a zároveň pro možnost vytváření rozmanitých konstrukcí, kdy se může rozvíjet dětská fantazie a tvořivost. Stavebnici GEOMAG mohly děti využívat v centru tvořivosti zřízeném v obchodníím domě TESCO v Hradci Králové.

geomag-v-hk

Zařazeno v rubrice Magnetická stavebnice | Bez komentářů


Stavebnice GEOMAG ve výuce

Neděle, 2. Leden 2011

Stavebnice GEOMAG patří již více než 20 let k oblíbeným konstrukčním stavebnicím. S využitím tří základních elementů (magnetické tyčinky, ocelové kuličky a plastové destičky) lze vytvářet nepřeberné množství různých rovinných a zejména prostorových útvarů. GEOMAG je možné využít i jako didaktický prostředek ve škole. Proto byla stavebnice vybrána jako jedna z pomůcek k rozvoji tvořivosti v projektu Zlepšení podmínek pro výuku technických oborů včetně zvýšení motivace žáků ke vzdělávání se v těchto oborech. V partnerské škole projektu ZŠ Mozaika Rychnov nad Kněžnou žáci s touto stavebnicí pravidelně pracují. Postupně jsou vytvářeny metodické materiály a pracovní listy, které budou sloužit ke zpracování metodiky pro rozvoj tvořivosti na 1. stupni ZŠ.

10-12-08_moz1 10-12-08_moz2

Práce se stavebnicí GEOMAG při výuce

Zařazeno v rubrice Magnetická stavebnice, Projekt, Stavebnice ve výuce | Bez komentářů


Výběrové řízení-stavebnice

Středa, 14. Říjen 2009

Dne 14. 10. 2009 byla vyhlášena Výzva k podání nabídek v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, projekt „Zlepšení podmínek pro výuku technických oborů včetně zvýšení motivace žáků ke vzdělávání se v těchto oborech“.

Název zakázky: Dodávka stavebnic pro potřeby cílové skupiny.

Výzva k podání nabídky – stavebnice (PDF, 65kB)

Čestné prohlašení (PDF, 24kB)

Návrh kupní smlouvy (PDF, 44kB)

Příloha č. 1 – Popis předmětu zakázky „Nákup stavebnic pro potřeby
cílové skupiny“
(PDF, 143kB)

Zařazeno v rubrice ELEKTRO a MIKRO stavebnice, Magnetická stavebnice, Projekt | Bez komentářů


Vytvoření rubrik pro jednotlivé aktivity

Čtvrtek, 24. Září 2009

Od dnešního dne můžete začít přidávat články do jednotlivých rubrik dle Aktivity, kterou máte na starosti. V případ problémů nás neváhejte kontaktovat na centrum.tvorivosti@uhk.cz

Admin.

Zařazeno v rubrice Centrum tvořivosti, Cestou necestou s GPS i bez, ELEKTRO a MIKRO stavebnice, Hrajme si i hlavou, Magnetická stavebnice, Mladý vynálezce, Tvořivost v ŠVP | Bez komentářů