Seznam článků v rubrice ‘Cestou necestou s GPS i bez’

Výsledky soutěže

Pátek, 24. Červen 2011

Ocenění za nejoriginálnější řešení trasy Fyzika kolem nás:

Lenka Machová – Gymnázium Nový Bydžov, Nový Bydžov
sl. Ryklová – Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové
Sam Havlíček – ZŠ Habrmanova, Hradec Králové

Děkujeme všem za účast ve všech soutěžích a akcích a těšíme se na další rok a další vaše skvělé nápady!

Zařazeno v rubrice Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů


GPS na akci Hrajme si i hlavou

Čtvrtek, 24. Červen 2010

V rámci akce Hrajme si i hlavou, která proběhla na Tylově nábřeží 17. – 19. 6. 2010, byla mimo jiné možnost vyzkoušet dvě trasy projektu CESTOU – NECESTOU S GPS A BEZ. V nabídce byla jedna trasa s GPS přístroji a jedna bez nich, ale v obou případech se plnily různé úkoly, které žáky dovedly až k „pokladu“. (Pokračování textu…)

Zařazeno v rubrice Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů


CESTOU NECESTOU S GPS I BEZ

Neděle, 23. Květen 2010

Cestou necestou má nové logo, zde Vám ho představujeme:

Logo cestou necestou

V rámci akce Hrajme si i hlavou (www.hrajme-si-i-hlavou.cz), která proběhne 17. – 19. 6. 2010 bude možno vyzkoušet i nové dvě trasy projektu CESTOU NECESTOU S GPS I BEZ. Nabízíme jednu trasu s GPS přístroji a jednu bez nich, ale v obou případech půjde o plnění různých úkolů, které žáky dovedou až k „pokladu“.

(Pokračování textu…)

Zařazeno v rubrice Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů


Cestou necestou s GPS i bez

Pátek, 11. Prosinec 2009

Cílem aktivity je vytvořit a udržovat deset konkrétních tras v rámci geocachingu s pracovními  listy pro žáky na každou trasu a metodickými pokyny pro učitele. Na trasách budou žáci řešit předem připravené úkoly, které se budou lišit podle zaměření trasy (tematického i reliéfního). Trasy budou vytvořeny tak, aby je mohly užívat jak školy, které vlastní GPS, tak i ty, které je nevlastní. V rámci projektu budou také zakoupeny 4 přístroje GPS a laserová měřidla vzdáleností, které si školy budou moci zapůjčit a žáci je budou používat při řešení úloh.

Trasy budou sloužit především jako vhodná motivační pomůcka k přírodním a technických vědám, ale i jako modely pro tvorbu vlastních tras pedagogy. Proto bude internetový portál doplněn i o metodické pokyny k tvorbě tras. Budou vytvořeny trasy použitelné pro výuku ve škole a jejím okolí, tedy časově méně náročné, i trasy vhodné pro celodenní výlety.

V rámci aktivity bude vyhlášena soutěž o nejzajímavější příběh k vybrané trase a o nejoriginálnější řešení úloh vybrané trasy.

Předpokládáme, že naše trasy v průběhu dvou let navštíví minimálně 30 třídních kolektivů ze základních a středních škol.

Zařazeno v rubrice Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů


Cestou necestou s GPS i bez

Pondělí, 30. Listopad 2009

Aktivita Cestou necestou s GPS i bez se inspirovala populární internetovou hrou GEOCACHING, která spočívá v hledání „pokladů“ pomocí internetu a GPS. My pro základní a střední školy Královehradeckého kraje připravujeme několik zajímavých stezek, při kterých se bude kombinovat poznávání přírody s fyzikálními úlohami. Trasy budou jak podobné hře Geocaching, tak i zcela odlišné. Nechceme tuto hru úplně kopírovat, ale její princip je jistě dobře využitelný.

Brzy tedy zveřejníme podorbné informace o vznikajícíh trasách.

Zařazeno v rubrice Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů