GPS na akci Hrajme si i hlavou

Čtvrtek, 24. Červen 2010, Jana Česáková

V rámci akce Hrajme si i hlavou, která proběhla na Tylově nábřeží 17. – 19. 6. 2010, byla mimo jiné možnost vyzkoušet dvě trasy projektu CESTOU – NECESTOU S GPS A BEZ. V nabídce byla jedna trasa s GPS přístroji a jedna bez nich, ale v obou případech se plnily různé úkoly, které žáky dovedly až k „pokladu“.
Každá trasa byla připravena ve dvou variantách – pro malé a pro velké. Jedna trasa probíhala v Informačním centru Obnovitelné zdroje v Hrdci Králové a byla tedy zaměřená především na obnovitelné zdroje energie. Druhá trasa „Seznamte se – GPS“ vedla okolím akce Hrajme si i hlavou a, jak už název trasy napovídá, představila přístroje GPS, jejich různé funkce a zajímavosti, které jsou s nimi spojeny.

Všechny trasy byly navštíveny několika školami a doufáme, že je zlákáme i na trasy další. Na příští akci Hrajme si i hlavou, kterou plánujeme na červen 2011, budou opět připraveny další trasy k vyzkoušení. Těšíme se na vás!

Zařazeno v Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů