HRAJME SI I HLAVOU

Čtvrtek, 24. Červen 2010, Jana Česáková

Akce Hrajme si i hlavou, kterou pořádá Univerzita Hradec Králové spolu s Hvězdárnou a planetáriem Hradec Králové již od roku 2008 a tedy byla letos již potřetí, zažila tento rok obohacení v podobě soutěže Hlavou na… Wasťanské problémy. Modely paláců a mostů, které stavěly školní kolektivy i jednotlivci z odpadků, byly na akci vystaveny a hodnotila je odborná porota i návštěvníci akce. Výstavu doplňovaly experimenty, které využívaly odpadky a další hry, zajímavosti a soutěže, které se týkaly odpadů a životního prostředí. Děti úchvátil především oxid uhličitý v podobě suchého ledu, který mohly na akci vyzkoumat a zjistit, proč je pro naši Zemi tak důležitý i nebezpečný zároveň.

Studenti a zaměstnanci UHK vytvořili i ohromnou vstupní bránu z PET lahví, ke které se vázaly další „plastové“ úlohy. Na akci se také zkoušely různé papírové konstrukce a věže z víček od PET lahví. Návštěvníci, kteří si způsob stavby osvojili mohou během roku trénovat a příští rok zhodnotit své zkušenosti na akci, protože budou probíhat soutěže ve stavění a nejlepší stavitelé budou náležitě odměněni.

Těšíme se na vás!

…a pár fotek z akce…