Cestou necestou s GPS i bez

Pátek, 11. Prosinec 2009, Administrátor

Cílem aktivity je vytvořit a udržovat deset konkrétních tras v rámci geocachingu s pracovními  listy pro žáky na každou trasu a metodickými pokyny pro učitele. Na trasách budou žáci řešit předem připravené úkoly, které se budou lišit podle zaměření trasy (tematického i reliéfního). Trasy budou vytvořeny tak, aby je mohly užívat jak školy, které vlastní GPS, tak i ty, které je nevlastní. V rámci projektu budou také zakoupeny 4 přístroje GPS a laserová měřidla vzdáleností, které si školy budou moci zapůjčit a žáci je budou používat při řešení úloh.

Trasy budou sloužit především jako vhodná motivační pomůcka k přírodním a technických vědám, ale i jako modely pro tvorbu vlastních tras pedagogy. Proto bude internetový portál doplněn i o metodické pokyny k tvorbě tras. Budou vytvořeny trasy použitelné pro výuku ve škole a jejím okolí, tedy časově méně náročné, i trasy vhodné pro celodenní výlety.

V rámci aktivity bude vyhlášena soutěž o nejzajímavější příběh k vybrané trase a o nejoriginálnější řešení úloh vybrané trasy.

Předpokládáme, že naše trasy v průběhu dvou let navštíví minimálně 30 třídních kolektivů ze základních a středních škol.

Zařazeno v Cestou necestou s GPS i bez | Bez komentářů